SPORTOVNÍ KLUB MORAVSKÉ BUDĚJOVICE z.s.

SK M. BUDĚJOVICE z.s.

Starší žáci porazili na domácím hřišti i dalšího soupeře, tentokrát to odnesla Náměšť

07.10.2023 - 15:03

Moravské Budějovice – Náměšť nad Oslavou 7:4 (4:2), branky 5x Němeček, 2x Fiala

Sestava: Fiala, John, Křivánek, Lukš, Němeček, Okoš, Prokeš, Svoboda P., Šplíchal, Vandas, Večeřa

Střídali: Bulíček, Foltýn, Kavalec, Nix, Obrdlík, Svoboda A., Tanchynets

Do zápasu jsme vstoupili ne zcela ideálně, naši první rozehru vystihl soupeř a pouze dobrý zákrok Bena Lukše nás nestál branku v síti. Oba týmy se z kraje utkání snažili hrát stejnou hru, kombinací dostat do náběhu jednoho z útočníků nebo záložníků na krajích.

První gól, tak jak to u nás bývá bohužel zvykem, padl po nedomluvě našich stoperů na polovině hřiště, již v 7. minutě do naší brány. Balón převzal útočník hostí, Ben mu výběhem ztížil pozici pro střelu, střela šla do našeho brankáře, od něj se balon odrazil zpět k útočícímu hráči, od kterého se balón odrazil do naší opuštěné brány 0:1.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Jáchym Okoš výborně poslal průnikovou přihrávku středem na Petra Svobodu, který stejně jako útočník na druhé straně pouze trefil výborně vyběhnutého gólmana. Od něj se k smůle hostů míč odrazil k Honzovi Němečkovi a ten s přehledem rozvlnil síť 1:1.

I nadále se hrál kombinační fotbal a další gól visel ve vzduchu. Po naší dobré akci jsme v 17. minutě zahrávali roh. Ten rozehrál Ondřej Šplíchal přesně na nohu Samuela Fialy, který promáchl a od stojné nohy se tak míč odrazil k Honzovi, který sám před bránou zakončil, 2:1. Náš fotbal se zakládá na kombinaci celého týmu, a to se nám čas od času vymstí. Ben Lukš v bráně chtěl rozehrát balon na spoluhráče, ale našel pouze soupeřovu kopačku a ten zakončil do prázdné brány 2:2.

Ve 27. minutě si pak slabší chvilku vybral i hostující brankář, kdy ho po nahrávce od obránce, donutil k nákopu Vojta Bulíček. Nákop dolétl pouze na nohu Honzi Němečka, ten tak šel sám na gólmana a udělal přesně to co mu radil trenér Martin Večeřa, před brankářem lehce zpomalil a uklidil míč k levé tyči 3:2.

Soupeř se snažil dostávat naši obranu pod tlak a z jedné takové šance odkopával pod tlakem náš brankář dlouhý míč. Ten si na půlící čáře našel Honza Němeček, přehodil si obránce a utíkal sám na bránu. Situaci zakončil stejně jako v předchozím případě s tím rozdílem, že míč poslal k pravé tyči, poločas skončil 4:2 pro domácí tým.

Klukům jsme v poločase kladli na srdce, aby nepolevovali v kombinaci a snažili se dál pracovat jeden pro druhého. Náměšť byla v prvním poločase vyrovnaným soupeřem a rozdíl dvou branek, nebyl uklidňující. Do druhé půle vtrhl Honza Němeček jako uragán. Soupeř zvládl rozehrát balon na půli. Honza ihned vybojoval míč, přešel přes dva bránící hráče a vsítil již svoji čtvrtou branku v utkání 5:2.

Soupeř se ani neoklepal z gólu a už Honza po další chybné rozehře utíkal s balonem po pravé straně. Udělal kličku brankáři a vystřelil na bránu. Střela však jen prolétla malým vápnem a výborně dobíhající Sam Fiala z velkého úhlu zakončil levačkou do odkryté brány 6:2. Začátek druhého poločase se nám povedl, během dvou minut jsme vstřelili dvě branky a celý tým se tím uklidnil.

Postupem času soupeři došly síly, většinu času díky naši kombinaci běhal bez balónu a hru jsme zcela ovládli. V 64. minutě do vápna vběhl Petr Svoboda. Prvním dotekem se však zahnal až k brankové čáře. Zde došlo ke kontaktu s bránícím hráčem, spíše než faul, bych to nazval nemotorností a přísnou penaltou. Tu si vzal k rozehrávce Samuel Fiala a stejně jako minulý týden se nemýlil 7:2.

V tento moment jsme mohli vystřídat hráče kteří nehrají pravidelně, a tak letos poprvé větší porci minut zaznamenali Adam Svoboda a Vasil Tanchynets. Oba se na tréninku snaží a to, že si v zápase zahráli zhruba 20 minut, pro ně byla odměna za jejich snahu. V 70. minutě po faulu nefaulu v našem vápně vrátil rozhodčí penaltu i soupeři 7:3.

V 72. minutě jsme pak sáhli do sestavy naposledy a k nelibosti Honzi Němečka jsme ho dali na pozici stopera. Není to post, který kdy hrával, tak se tam úplně necítil. Při jedné naší rozehrávce od branky rozehrál Adam Obrdlík balon právě na Honzu, tomu se nepovedla klička a odražený míč šel přímo na kopačku soupeře, který uklidil míč k tyči, 7:4.

Celý tým musím pochválit, kluci hráli proti silnému soupeři, dobře kombinovali a ve druhém poločase jej dokázali přehrávat. Za svůj výkon byli odměněni dalším vítězstvím. Výborný výkon podal autor pěti branek Honza Němeček.

Příští týden máme volno, takže na další zápas pojedeme až za 14 dní na půdu prvního týmu soutěže, do Nedvědic.

Sepsal: Petr Obrdlík