13.08.2019 - 14:17

Nic lehkého nečekalo naše první mužstvo v Bohdalově. Na horké půdě však udrželo nervy na uzdě a zaslouženě zvítězilo.

Bohdalov - SK MB "A"    2:5 (1:1)

Sestava: Jelínek - Novotný, Mario Premar, J. Benda, K. Svoboda - Stark, Pařízek, Horecký, A. Svoboda (82. P. Benda) - Kosmák (88. Mateo Premar), Stehlík

Branky: 43. Novotný, 68. Aleš Neuman - 12., 67. (p) Stehlík, 52. K. Svoboda, 87. Kosmák, 89. Horecký

Rozhodčí: Ondřej Terber - Vlastimil Krejčí, Ing. Josef Mach

ČK: 2:0

Na velmi horkou půdu zajíždělo naše "áčko" k prvnímu utkání do Bohdalova. Sobotní soupeř měl velmi dobré výsledky v přípravě a i budějovický trenér Šplíchal ho před sezonou pasoval do role spolufavoritů. První šanci utkání si vypracovali naši hráči. Pepa Kosmák pronikl do vápna ale nedokázal zakončit svoji levačkou přesně. Početnou diváckou kulisu tak zmrazil ve dvanácté až Libor Stehlík. Ten dostal ideální přihrávku od kapitána Martina Pařízka a podél brankáře s ledovým klidem otevřel skóre zápasu. Taktovku hry diktovali dál naši hráči a domácí tým hrozil především standardními situacemi, které výborně zahrával domácí Šimek. Po jedné takové se k odraženému míči dostal na vápně Pavel Neuman, ovšem Jarda Jelínek mu bravurním zákrokem radost překazil. První zlomový moment přišel ve 42. minutě. Sudí Terber pustil dva tvrdé zákroky na obou stranách a Aleš Svoboda zajel do domácího hráče. Po tomto zákroku přiběhl v roli mstitele domácí Šimek, který našeho hráče povalil na zem, aby si na něj mohl kleknout a nataženou rukou vyhrožovat našemu záložníkovi pěstním úderem. To se nelíbilo pro změnu našim hráčům a u postranní čáry se strhla mela, kterou museli rozhánět všichni tři delegovaní rozhodčí. Aleš Svoboda viděl za svůj zákrok žlutou kartu, Šimek za napadení červenou. Od této chvíle byli naši hráči domácími fanoušky už jen a pouze vulgárně uráženi. Po uklidnění situace se začal zase hrát fotbal a domácím se podařilo vyrovnat. Kapitán Novotný se obtočil kolem našeho beka a nechytatelnou střelou vyrovnal z hranice penalty, čímž určil i poločasový výsledek.

Vstup do druhé půle vyšel opět lépe našim borcům. Kamil Svoboda si zasekl u levé postranní čáry míč a poslal centr do šestnáctky. K překvapení všech trefil míč přesně do vzdálenější šibenice a vrátil Budějovicím vedení. O dalších patnáct minut později si nádherně zpracoval dlouhý míč do běhu Pepa Kosmák, a jeho sólo přes půl hřiště zastavil nedovoleně v šestnáctce veterán Křesťan, jenž po druhé žluté kartě putoval do sprch. Pokutový kop poté s přehledem proměnil Libor Stehlík - 1:3. Bohužel naši borci po tomto gólu na chvíli ztratili koncentraci a zápas dovolili zdramatizovat. Téměř hned z rozehrávky snížil domácí Aleš Neuman, který v samostatném úniku obešel Jelínka a do prázdné branky se nemýlil. Absence dvou vyloučených hráčů byla ve hře Bohdalova logicky výrazná a náš tým zápas takticky dohrával. To se opět nelíbilo domácím příznivcům, kteří společně s hostitelskou lavičkou vulgárně uráželi už nejen hráče na ploše ale také naši lavičku. Výsledkem husté atmosféry byl likvidační faul Fabíka, který zcela bez míče dojel Aleše Svobodu, který musel pro zranění opustit hřiště. Zápas se definitvně zlomil až v 87. minutě. Pepa Kosmák propálil domácího brankáře a zvýšil na rozdíl dvou branek - 2:4. Poslední hřebík do pomyslné rakve domácích zatloukl aktivně hrající Horecký, který střelou z hranice šestnáctky potvrdil svůj velmi dobrý výkon.

Příští týden se naše "áčko" představí doma. V sobotu od 16:30 přivítá Stařeč.