02.09.2019 - 11:37

"Áčko" schytalo debakl od FŠ Třebíč, "béčko" smetlo Kouty a dorost nestačil na Rozsochy.

SK MB "A" - FOŠ Třebíč    1:6 (0:3)

Sestava: Jelínek - Novotný, J. Benda, Stehlík (57. Mario Premar), K. Svoboda - Stark, Horecký, Pařízek, A. Svoboda (83. Mateo Premar) - Kosmák, Kyzlink (10. P. Benda)

Branky: 69. Horecký - 56., 74. Jeřábek, 9. Adam, 12. Hobza, 40. Dvořák, 51. Bukáček

Na moravskobudějovickém hřišti se představili hráči FŠ Třebíč a byli tentokrát jednoznačně nad síly domácího mužstva. Jejich kombinační hra a bleskové protiútoky byly pro naše hráče doslova smrtící. Již v deváté minutě unikl všem po levé straně Adam a po kličce brankáři střílel do prázdné branky. Na druhé straně měl tutovku na kopačce Pepa Kosmák, ale z malého vápna trefil pouze brankáře. Ve dvanácté minutě tečoval před brankářem centr Mináře Hobza a bylo to 0:2. Od vyššího brankového přídělu zachránil domácí brankář Jelínek, který zlikvidoval střelu Bukáčka i další samostatný únik Adama. Nestačil jen na střelu Dvořáka, kterého našel dlouhým centrem přes celé vápno Minář. Poslední šanci prvního poločasu měl náš kapitán Martin Pařízek, ale jeho pohotovou střelu k tyči bravurně vyrazil hostující brankář Slatinský.

V úvodu druhého poločasu unikl všem tentokrát Bukáček a do prázdné branky navýšil vedení hostí. O pět minut později si pohrál s domácí obranou Jeřábek a nadělil domácím nepopulárního „bůra“. Poté opět zabodoval proti hostujícím hráčům domácí Jelínek a vychytal dvě šance Lampíře i další šanci Adama. V 69. minutě se Horecký podle pravidla, když nevýš co s míčem tak vystřel, opřel ze třiceti metrů do balonu a ten skončil pod víkem překvapeného Slatinského. Brankový účet zápasu uzavřel o pět minut později po dalším samostatném úniku Jeřábek. Se závěrečný střelami A. Svobody, Starka a Pařízka si hostující brankář Slatinský poradil.

SK MB "B" - Kouty "B"    7:1 (4:0)

Sestava: Dvořák - Povolný, J. Benda, J. Dostál (55. Nedvědický), Sláma - Větrovský, Škoda, Buďa, Mateo Premar - Stark, Černý

Branky: 6., 22., 46. Černý, 2., 27. Stark, 51., 68. Buďa - 61. Pačinek

Čest budějovických družstev chtělo zachránit naše "béčko". V souboji rezerv splnilo úkol na jedničku a hned od první minuty bylo všem přítomným jasné, že bude mít nad svými hosty navrch. Skóre zápasu otevřel hned ve druhé minutě Stark, který byl jednou z posil "A" týmu. O čtyři minuty později zvýšil na rozdíl dvou branek Černý. Budějovický veterán přidal druhou branku o dalších patnáct minut později, kdy v samostatném úniku prostřelil brankáře Diviše. Brankovou tečku za prvním poločase přidal za dalších pět minut aktivní Stark, který opět v samostatném úniku obstřelil hostujícího brankáře. Poločas tak skončil 4:0.

Druhý poločas skončil tak jak začal a hned v první minutě završil hattrick Černý. Poté se trefil Buďa a na tabuli již svítilo skóre 6:0. Čestný úspěch zaznamenal pro hostu střídající Pačinka, který využil přihrávky Riedla před téměř odkrytou branku. Poslední slovo však měli zaslouženě naši fotbalisté. Mirek Buďa se opřel do trestného kopu a nedal brankáři šanci.

SK MB - Rozsochy/Dolní Rožínka    1:4 (1:1)

Sestava: K. Haza - O. Haza, Premar, Okoš, Kotlár - Polický, Neubauer, Fedra (30. F. Haza), F. Nguyen, Bláha - D. Ledecký (13. Růžička)

Branky: 40. Bláha - 44., 47. Padrtka, 60. R. Prášil, 75. A. Prášil

Oslabený dorost který stále postrádá ve svých řadách Tomáš Nguyena, Lukáše Dostála, Martina Kubu a nově zraněného brankáře Jonáše Šplíchala, Romana Ledeckého, Radka Nykrmajera a z osobních důvodů chybějícího kapitána Kubu Kodajka, Honzu Lišku a Adama Cibul´u vstoupil do utkání dobře. Tým doplněný hned o tři hráče starších žáků si vytvořil i první šanci utkání, bohužel Polický v samostatném úniku nepřeloboval hostující brankáře. O další deset minut to byl opět Polický, který se zjevil za obránci Rozsoch, ale k zakončení mu chyběla větší odvaha. Za dalších deset minut později se do třetice nedokázal prosadit Polický a na druhé straně podržel domácí brankář Haza, jenž chytil hezkou střelu z hranice šestnáctky. Ve čtyřicáté minutě rozjásal naše příznivce Pepa Bláha. Ten si pohrál hned s trojicí obránců a podél brankáře otevřel skóre zápasu. Bohužel těsně před přestávkou dokázal vyrovnat Padrtka, který tváří v tvář nedal Hazovi šanci.

Druhý poločas už byl jasně v režii našich hostů, kteří diktovali tempo hry. Naši odpadávající hráči ztráceli na pohybu a výsledkem toho byly tři inkasované branky v naší síti na které náš dorost nedokázal reagovat. I tak však patří zejména za první půli hráčům pochvala.