SPORTOVNÍ KLUB MORAVSKÉ BUDĚJOVICE z.s.

"Áčko" ztratilo v Polné, "béčko" otočilo zápas s Třebenicemi a dorost konečně naplno bodoval

14.10.2019 - 11:31

V roli jasného favorita jelo naše "A" mužstvo do Polné. S tamní rezervou dvakrát vedlo, ale nakonec dovezlo pouhý bod. "Béčko" si doma poradilo s Třebenicemi. Na tři body se však pořádně nadřelo a vítězství vystřelil až po krásné individuální akci Mirek Buďa. Dorostenci se po dlouhé době sešli v konkurenceschopné sestavě a na domácím hřišti ukázali, že fotbal hrát umí.

Slavoj Polná - SK MB "A"    2:2 (1:2)

Branky: 33., 78. Čaloud - 7. Kosmák, 40. K. Svoboda

Sestava: Dvořák (70. Povolný) - P. Benda, J. Benda, Mario Premar, K. Svoboda - Stark, Horecký, Škoda, Novotný, Kosmák - Pařízek

K neoblíbenému soupeři zajíždělo v roli favorita naše "A" mužstvo. Do vedení poslal naše hráče již v sedmé minutě Pepa Kosmák. Ten využil práce kapitána Martina Pařízka, kterému se mu podařilo zblokovat odkop domácího stopera přímo k Pepovi, který neměl problém uklidit míč do odkryté brány. Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit Pavel Stark, ale svůj únik z pravé strany nezakončil gólově. Domácí dokázali odpovědět ve 33. minutě Čaloudem. Ten dostal pas za obranu a v samostatném úniku překonal Ondru Dvořáka. Ten v brance "áčka" zaskakoval za čerstvého tatínka Jardy Jelínka, které mu se chvíli před víkendem narodil syn Jirka. Poločasové vedení vrátil na naši stranu Kamil Svoboda, který se nejlépe zorientoval po rohovém kopu a prostřelil levačkou brankáře domácích.

První velkou šanci druhého poločasu měli naši fotbalisté. Skóre mohl navýšit Vlasta Novotný, ale z hranice malého vápna napálil dělovkou pouze břevno. Další šanci měl opět Pavel Stark, který mířil na brankáře opět z úhlu, ale nebylo mu přáno v Polné skórovat. V sedmdesáté minutě přišla pro naše hráče výrazná komplikace, kdy pro zranění musel ze zápasu odstoupit brankář Ondra Dvořák. Na jeho místo si stoupl Kamil Svoboda. O osm minut později byl Kamil překonán opět domácím kapitánem Čaloudem, který se otočil na velkém vápně a střelou k tyči překonal našeho náhradního brankáře. Zápas tak skončil 2:2.

SK MB "B" - Třebenice    2:1 (0:0)

Branky: 72. Stark, 83. Buďa - 53. Ondráček

Sestava: Motal - Povolný (77. Větrovský), J. Benda, Paul (70. Kabashaj), Dostál - Mateo Premar (46. K. Svoboda), Horecký, Buďa, Sláma - Stark, Škoda (46. P. Benda)

Výrazně posílené "béčko" nastoupilo v roli jasného favorita k zápasu s Třebenicemi. Na první šanci se nemuselo dlouho čekat. Pavel Stark však hned v úvodu zazdil svoji tutovku a načal svůj zmar v utkání. Ve 21. minutě to byl znovu Pavel, který pronikal do vápna. Souboje jeden na jednoho se však s domácím stoperem nejspíše zalekl a místo toho pálil z hranice šestnáctky vysoko nad. O chvíli později mohl zúročit brejk dva na jednoho Horecký, který ovšem slabou střelou pálil pouze doprostřed branky. Další šanci měl na kopačce kapitán Zdeněk Škoda. Jeho volej po centru aktivního Pavla Starka však ohrozil spíše rohový praporek. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Co se nepovedlo domácím se povedlo po osmi minutách druhé půle hostům. Ondráček si udělal na vápně místo a levačkou mířil přesně k tyči - 0:1. Poté podržel svým vynikajícím zákrokem naše hráče brankář Mirek Motal, když reflexivně vyrazil střelu Ondráčka z hranice pokutového území. Vyrovnat se našim hráčům povedlo až v 72. minutě, kdy si pohrál s domácí obranou Pavel Stark a konečně se dočkal vytoužené branky. Obrat dokonal sedm minut před koncem Mirek Buďa. Ten se na vápně neukvapil, nasadil hostujícímu stoperovi potupné housle a podél brankáře vystřelil naší rezervě očekávané tři body.

SK MB - Dukovany/Rakšice    5:2 (2:1)

Branky: 9. Fedra, 19. Mario Premar, 54. Okoš, 73. Neubauer, 81. R. Ledecký

Sestava: Haza - Vícha, Kodajek, Premar, Fedra (81. Novotný) - Okoš, Liška, F. Nguyen, Bláha, R. Ledecký (84. Polický) - Neubauer (86. Nykrmajer)

Po dlouhé době se dorost sešel v konkurenceschopné sestavě. Na stoperovi operoval kapitán Mario Premar, který častěji nastupuje za "áčko" než za dorost a v útoku motal hlavy obráncům "ligový florbalista" Matouš Neubauer. Do vedení se však dostali v úvodu utkání hosté. Již v sedmé minutě dostal míč mezi obránce rychlík Štolpa a propálil Káju Hazu. Vedení našim hostům však vydrželo velmi krátce. Ondra Fedra obešel z levé obrany dva protivníky, za vápnem se nádherně opřel do míče a vymetl šibenici hostujícímu brankáři. Skóre zápasu otočil po jednom z mnoha rohových kopů v zápase kapitán Mario Premar. Tomu se snesl centr k nohám centr Pepy Bláhy a snad možná i rozkrokem donesl míč za brankovou čáru. Další šance na navýšení měl Matouš Neubauer, ale buď byl proti hostující brankář Vavroušek nebo miřil mimo tři tyče. V závěru poločasu si postavil míč k trestnému kopu Pepa Bláha. Jeho pokus pod břevno však výborně vyrazil na roh Vavroušek.

V druhém poločase pokračovali naši hráči v nadstandartním výkonu a nepouštěli své protihráče do výraznějších šancí. Naopak v 54. minutě vysunul Matouš Neubauer do samotatného úniku Járu Okoše a ten napodruhé dokázal míč dostat do sítě - 3:1. Hosté zaslouženě snížili z trestného kopu Jeřábkem, který patřil celý zápas k tomu nejlepšímu co se na hřišti vyskytovalo. Pomyslné misky vah však definitvně převážil na stranu našich dorostenců aktivní Matouš Neubauer, který svým gólem z hranice šestnáctky, a celkově svým výborným výkonem potvrdil, že dokáže být rozdílovým hráčem v jakémkoliv zápase dorostenecké soutěže. Pojistku přidal sedm minut před koncem Roman Ledecký, který po přihrávce Matouše Neubauera poslal svůj pokus kolem padajícího brankáře, čímž určil konečný výsledek.